Kortbloggat 6-11 januari (re:pub)

Posted: januari 11th, 2009 | Author: Niclas Strandh | Filed under: Kommenterat | View Comments
  • Blogg: SvD:s ledarredaktion | SvD
    Sanna Rayman är framåt och lyckas tvåla till moderaternas stolta uttalanden om att bli “digitala”. Vad gäller Twitter i stort så är det nu det händer i Sverige.
  • My 10 thoughts about Dagens Media’s digital site
    Media Culpa har gett några ytterligare punkter varför DIG på Dagens Media inte känns helt intressant. Jag hade missat att det var ett betalt nyhetsbrev vilket gör det ännu mer märkligt.
  • DIG Nyhetsbrev om digital marknadsföring från Dagens Media.
    Dagens Media har startat ett nyhetsbrev om digital marknadsföring. Det är ju bra men det kan ifrågasättas utifrån två punkter: a) digital marknadsföring är inget som hänger för sig själv. Det är en självklar och integrerad del av all marknadsföring. Om det förut var så att det digitala var ett komplement så är det idag grundläggande att ha en digital närvaro. b) att göra ett nyhetsbrev känns inte speciellt spännande och att inte se till att man skapat separata rss-feeds gör att det blir rätt ointressant.

Liknande inlägg:

  1. Kortbloggat 12-18 januari (re:pub)
  2. Kortbloggat 1-5 januari (re:pub)
  3. Kortbloggat 19-23 januari (re:pub)
  4. Kortbloggat 7-13 mars (re:pub)
  5. Kortbloggat 13-19 februarie (re:pub)



Leave a Reply

blog comments powered by Disqus
Twingly BlogRank
MediaCreeper